Czy w dzisiejszych czasach takie pojecie jak '' Mieć szacunek do drugiej osoby '' traci swoją wartosc ,znaczenie ?
Szacunek do innych ludzi
zdecydowanie tak :/
szacunek tylko z wzajemnością
Zgadzam sie.. Szacunek za szacunek.
Szacunek... i nie dla wzajemnosci.... Jezeli oczekujemy od kogos szacunku, to najpierw My go okazmy.... Pamietajmy, ze dobro czlowieka zawsze wraca....
Niestety szacunek powoli zanika, lepiej zbesztać, zmieszać z błotem i pokazać jaką się jest kanalią. Ja go mam, bo tak jak napisała wirtualna1 'dobro zawsze wraca' :)
Niestety tak.Dziś większość ludzi ocenia po tym jak ktoś się ubiera,jakiej słucha muzyki do jakiej chodzi szkoły itd. i od razu stawia taką osobę na bok,zamiast lepiej ją poznać i wtedy ocenić,bo może się okazać,że to będzie naprawdę fajna osoba z moglibyśmy utrzymywać znajomość.Każdy zasługuje na choć odrobinę szacunku.
niestety nie wszystkie obdarzane szacunkiem osoby potrafią go należycie odwzajemnić...
Szacunek? Przecież takiego słowa nawet w słowniku nie ma... ;-) if u know what i mean
fakt zanika(ale sa jeszcze na tym swiecie ludzie uposledzeni umysłowo-tak jak np.ja)szanuje wszystkich nawet tych co na to nie zasługuja)uwazam ze moja mama dobrze mnie wychowała ps. a co inni maja do mnie jak mnie odbieraja oceniaja traktuja-szanuja jest mi obojetne
Zdolność odczuwania szacunku prawie zanikła w naszych czasach. :-)
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, inną kwestią jest kultura i dobre wychowanie.
Ja zawsze mam szacunek dla osób starszych i normalnych. Jest to wartość którą coraz częściej kupuję się
Jak będziemy szanować samych siebie, będziemy szanować innych... a jak ktoś nie ma go dla siebie, nie ma też dla innych.
Nie tyle, co traci na znaczeniu, co po prostu niektórym się nie opłaca być kulturalnym (chyba, że udają, żeby coś ugrać). Z takimi osobnikami się nie zadajemy. A, że ich jest coraz więcej? Cóż, takie czasy...
...tym bardziej trzeba doceniać ludzi, którzy nakładają na siebie "kulturowe ograniczenia"
...tym bardziej trzeba doceniać ludzi, którzy nakładają na siebie "kulturowe ograniczenia"
Szacunek według mnie istnieje wiadomo jak będziemy się szanować nawzajem np szanować rodziców oraz przyszłą żonę to też nas będą szanować oczywiście także szacunek trzeba przyjąć w ludziach których poznajemy jeśli ich tak samo będziemy szanować to pewnie nas też :)
Hmm szacunek piękna rzecz ale trzeba na niego zapracować, bo trudno kogoś szanować gdy ta osoba ma nas w czterech literach.
Aby dodać post, musisz się zalogować.